Топ Понуда
(Мар 26, 2012)
    АЛАНИА - ценовник  КЕМЕР - ценовник БЕЛЕК - ценовник СИДЕ - ценовник ЛАРА - ценовник Read more...
   |    (Апр 02, 2012)
        Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
     КАЛИТЕА - АМОС  апартмани ( од Охрид )  - ПОПИС апартмани ( од Охрид )  - МЕРОПИ апартмани ( од Охрид ) - Вила ЕЛЕНИ ( од Охрид ) - Вила ЕЛПИДА ( од Охрид)   ХАНИОТИ - Вила МАКЕДОНИЈА СКАЈ ( од Охрид)   ПОЛИХРОНО  - Вила СПАНОС ( од Охрид ) - Вила ПОПИ  ( од Охрид )  - Вила НУЛИС ( од Охрид) - Вила ХРИСТОС  ( од Охрид)   СИВИРИ - Вила СИРТАКИ ( од Охрид ) - Вила АЛЕКСОС ( од Охрид )   ПЕФКОХОРИ -Вила СОФИЈА ( од Охрид ) -Вила ВЛАХОС ( од Охрид )    НЕА ПОТИДЕА - HOUSE LITEA ( од Охрид)   ФУРКА  - Студиа АГИОС ГЕОРГИОС ( Од Охрид )               Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
     АГИОС ГЕОРГИОС   - Вила САНСЕТ БЕЈ  (од Охрид )  - Вила АНА (од Охрид) Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
     КУШАДАСИ - АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ   Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
  Вила ПОРТО ФИНО - НИКИАНА ( од Охрид ) Вила ВУЛА - НИДРИ ( од Охрид ) Вила ИОНИО - АГИОС НИКИТАС ( од Охрид) Вила СПИРОС - АГИОС НИКИТАС ( од Охрид )    Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
      Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
    ОЛИМПИК БИЧ - Хотел "PANTHEON" - Вила ХЕЛЕН ( од Охрид)   ПАРАЛИЈА Вила АТИНА ( од Охрид ) Вила МАНОС ( од Охрид ) Вила ВИКТОРИЈА ИН ( од Охрид )     ЛЕПТОКАРИЈА Вила КЕТИ / Вила МАТЛАС ( од Охрид) Вила ГЕКАС  ( од Охрид ) Вила ВАГЕЛИС ( од Охрид )    НЕИ ПОРИ - Вила ТОМАС ( од Охрид) Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
    НИКИТИ  - Хотел KOVIOU VILLAGE*** - (Од Охрид)    МЕТАМОРФОЗИ - Вила MAIK  ( Од Охрид)   Read more...
   |    (Мар 26, 2012)
                      Read more...
   |   

Вила Мал Св. Климент

Вила Мал Свети Климент е ексклузивна 4 * вила,сo  B & B сместување, кој се наоѓа во близина на влезот на стариот град на Охрид наречен Долна Порта, во тивка улица подалеку од сообраќај, но само 50 до 100 чекори од езерото и најексклузивните кафулиња и ресторани.
Вилата има осум соби, четири од нив се Апартман-студио со спиење и седење, 2 +2 кревети и балкон со прекрасен поглед на езерото, пристаништето и на плоштадот.
Две соби 2 +1 кревети, една соба со 2 кревети, пентхаус апартман.

  

 

 

Вила Денариус

Сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од центарот на градот, вилата ДЕНАРИУС Ви овозможува да се одморите и да се чувствувате мирно и пријатно.

Сместувачкиот капацитет го сочинуваат 12 двокреветни, 4 супериор двокреветни соби и 2 DE LUX апартмани

 

 

 

Борис и Матеј Апартмани

Апартманите Борис и Матеј се наоѓаат во централната област на градот. Мирна површина, многу блиску до главната шопинг-улица, само една минута пешачење, а само 5 минути одење до езерскиот брег.  Поставени се на самиот влез настариот дел од градот, во близина на стариот град часовник, во близина на црквата Света Богородица - Каменско.

 

  

 

Вила Заричин

Приватните апартмани Заричин се наогаат на околу 50 метри од Охридското Езеро, во централното градско подрачје.

Модерно уредните апартмани располагаат со сопствени купатила, кујни, клима уреди, Интернет, ТВ и тераси.

 

 

 

Вила Филанд

Апартманите ФИЛАНД имаат капацитет од 2 луксузни апартмани, 6 трокреветни соби и 2 двокреветни соби. Сместувањата се опремени со: електронски влез, заедничка кујна, купатила, централна клима, кабловска телевизија, бежичен интернет, мини бар, паркинг, систем за дојава на пожар, обезбедување и видео надзор.

 

 


Вила Дионис

 Вилата се наоѓа во  елитната населбата Лагадин , само 10 метри од езерато и на 8 километри од Охрид. Вилата располага со двокреветни, трокреветни соби иапартмани. Секоја соба има кабловска ТВ, мини бар, купатило, тераса. Вилата располага со сопствен ресторан, отворен базен, приватна плажа и паркинг за гости.

 

 

 

Студио-апартмани Минто 

Апартманите се наоѓаат на 120м оддалеченост од плажата во елитната населба Лагадин на 8км од Охрид. Апартманите располаагаат со сопствена кујна, купатило,кабелска телевизија, интернет, сопствен паркинг,тераса со неверојатен поглед на Охридското езеро.

 

 

 

Апартмани Марика Ангелоска 

На околу 700 м оддалеченост од центарот на градот апартманите Марика Ангелоска ви нудат можност вашиот одмор да го поминете во мирна и тивка околина надвор од метежот и бучавата а сепак блиску сите случувања.

Апартманите се опремени со сопствена кујна, купатило, тв, интернет.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Find Us on

facebook twitter rss

ribbon

Weather in  Ohrid Macedonia

Current Forecast
Sun, 29 Nov 2015 12:20 am CET
Mostly Cloudy
9°C
High: 7°C
Low: 1°C
Sunrise  6:44 am
Sunset 4:13 pm
Wind: 4.83 kmh
Humidity: 93 %
Visibility: 9.99 km
Barometer: 1015.92 mb
STEADY
 
Tommorow
 29 Nov 2015
Partly Cloudy
 
7°C / -2°C
Tommorow
 30 Nov 2015
Sunny
 
8°C / 1°C
Tommorow
 1 Dec 2015
Mostly Sunny
 
9°C / 1°C
Tommorow
 2 Dec 2015
Mostly Sunny
 
13°C / 2°C
Tommorow
 3 Dec 2015
Sunny
 
12°C / 2°C
Tommorow
 4 Dec 2015
Partly Cloudy
 
12°C / 2°C
Tommorow
 5 Dec 2015
Sunny
 
10°C / 1°C
Tommorow
 6 Dec 2015
Sunny
 
10°C / 0°C
Tommorow
 7 Dec 2015
Partly Cloudy
 
10°C / 0°C
top